- Sosyal Siyaset Konferansları Dergisi
- Issue: 49
- Prof. Dr. Turan YAZGAN ya da Çağdaş Gaspıralı İsmail Bey
Prof. Dr. Turan YAZGAN ya da Çağdaş Gaspıralı İsmail Bey
Authors : Ahmet Yörük
Pages : 0-0
View : 15 | Download : 6
Publication Date : 2010-10-21
Article Type : Other
Abstract :Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normal Tablo"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Öğrenciliğime denk gelen 1960'lı yıllar İstanbul Üniversitesinin altın çağının sürmekte olduğu dönemlerdi. Bu güzel yıllardan, İktisat Fakültesine asistan olarak girdiğim 1971'den itibaren nasibimce yararlanmaya çalıştım. Mensubu olduğum İktisat Fakültesi, organik ilişkilerimizin olduğu Hukuk Fakültesi, gönül bağlarımın olduğu Edebiyat Fakültesi "âllâme” sıfatını hak eden ağır top hocaların çokça bulunduğu kurumlardı. Tabii ki başta Tıp Fakültesi olmak üzere, Fen Fakültesi ve diğer bütün Fakülteler de benzer zenginlikler içinde yüzüyorlardı. Ne kadar şanslı öğrenciler ve asistanlarmışız ki, bu âlim, fazıl, fâdıl ve kâmil hocaların şemsiyeleri altında bulunmak, onların ilim ve irfanlarından, insani yönlerinden yine nasibimizce yararlanabilmek fırsatı bulabilmişiz.....Keywords :