Editörden...
Authors : Ayşe Inal
Pages : 5-9
View : 11 | Download : 6
Publication Date : 2000-12-01
Article Type : Other
Abstract :Bu sayı ile birlikte 'Kültür ve İletişim' üçüncü yılını dolduruyor. Derginin dağıtımında henüz aşamadığımız sorunlar olsa da genel olarak işleyişin belli bir düzene kavuştuğunu söylemek mümkün. Hakemli bir dergi çıkarmanın bazı güçlükleri var. Bu güçlüklerden biri doğrudan konu ile ilgili hakeme ulaşmanın bazen tahmin ettiğimizden fazla zaman alması. İkincisi ise hakemli dergi anlayışının henüz akademik kültürümüzün içine çok fazla oturmamasından kaynaklanıyor. Talep edilen küçük terminolojik düzeltmeleri dışarda tutacak olursak hakemlerin önerdikleri diğer değişiklikler -ki bunlar bazen ek kaynak araştırması gerektiriyor veya yazının yapısında bir değişiklik önerisini içeriyor- yazarlara iletildiğinde yazıların çekilmesi kararı ile karşılaşıyoruz. Oysa bu çekilen yazıların pek çoğu ilginç, disiplinlerarası ve yeni yöntemlerin uygulanmasına örnek oluşturacak çalışmalar.Keywords : Kültür ve İletişim, Akademik yazın, güçlükler