- Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi
- Vol: 28 Issue: 3
- Mesleksel Beceri Eğitimi Açısından Geldiğimiz Nokta
Mesleksel Beceri Eğitimi Açısından Geldiğimiz Nokta
Authors : Alis Özçakir, Yeşim Uncu
Pages : 105-107
View : 10 | Download : 4
Publication Date : 2002-09-01
Article Type : Review
Abstract :Günümüzde tıp eğitimi, büyük bir değişim içersindedir. Tıp öğrencilerinin toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde yetiştirilmesi amaçlanmış; bu doğrultuda tıp fakültelerinde yeni birimler kurulmaya ve müfredatta değişiklikler yapılmaya başlanmıştır. Son yıllarda dünyadaki tüm tıp fakültelerinde öğretim alanında ‘Beceri Eğitimi' yeni bir bölüm olarak ortaya çıkmıştır. Dünyadaki bu değişim, ülkemiz tıp fakültelerinde de görülmektedir. Bu çalışmada, mesleki beceri eğitiminin Uludağ Üniversitesi ve ülkemiz tıp fakültelerindeki durumunun gözden geçirilmesi amaçlanmıştır.Keywords : Tıp eğitimi, Beceri, Eğitim, Tıp öğrencisi